Ortograficzna wyprawa

Rozpoczynamy przygodę z nowym projektem eTwinning:
Nasze działania projektowe rozpoczęliśmy od rozwiązania zadań zawartych w Escape room'ie zatytułowanym "W tajemnej komnacie". Niektóre z łamigłówek i szyfrów były skomplikowane, jednak wspólnymi siłami udało nam się dotrzeć do ostatniej komnaty i poznać tytuł projektu  oraz Królowa, z którą przemierzać będziemy Krainę Ortografii.


Otworzyliśmy pierwszy kuferek: czekała tutaj na nas Wielka litera, a z nią wielcy Polacy, gry, zabawy i ćwiczenia. Na koniec odbyła się wielka bitwa. 


Drugi kuferek- przywitali nas Otwartuś i Próżniak, z którymi wyruszyliśmy na wyprawę z Ó i U. Stworzyliśmy własne mapy myśli z zasadami pisowni wyrazów z ó i u. Graliśmy w dooble wyrazowe  z ó i u oraz tworzyliśmy chmury wyrazowe wykorzystując aplikacje internetowe.

Trzeci kuferek-  uczymy się i gramy z literami rz i ż. Poznaliśmy wyjątki i zasady pisowni wyrazów z rz i ż. Narysowaliśmy Ortograficzne ZOO.Trzecia bitwa już za nami


Zbiór bajek


4 kuferek otwarty i szyfr złamany. Tym razem pracujemy nad pisownią wyrazów z h i ch. Tworzymy mapy myśli z zasadami pisowni h oraz ćwiczymy i gramy w trimino, czyli jak ch zmienia się w sz. 
Rozwiązujemy też zadania interaktywne.

Zadania z czwartego kuferka

Bitwa z 4 kuferka

Poznajemy niesforne ogonki - 5 kuferek
NIE i szósty kuferek


Interaktywne zadania autorstwa naszych uczniów


Zagramy? — autor: Iwona PawłowskaBitwa ostateczna- wygraliśmy ze Zgrzytem Ortografem : rozwiązaliśmy wszystkie zagadki  królowej Ortografii. Odbyła się bardzo emocjonująca i trudna bitwa. jednak wspólnymi siłami rozwiązaliśmy każde trudne zadanie i zdobyliśmy medal Królowej oraz  Certyfikat potwierdzający nasze umiejętności :)Bitwa ostateczna — autor: Iwona PawłowskaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dot Day 2019

Za chwilę

Już za chwilę, już za momencik upragnione wakacje... Lato w słońcu skąpane, tak bardzo przez nas kochane. W lecie wakacje, wędrówki pie...