czwartek, 7 maja 2020

Bycie zaradnym

Reklama dźwignią handlu. Tak mówi przysłowie. Chyba jednak nigdzie nie znajduje ono tak silnego odzwierciedlenia jak w przypadku biznesu. Wiecie, że łączy się on z zarabianiem i liczeniem pieniędzy. Bardzo ważny jest pomysł  na własną firmę. 
Dzisiaj poznacie pomysł dzieci z klasy Klary i przedstawicie własne pomysły.Zastanów się: Jaką akcję można zorganizować  wspólnie z kolegami?

Zapisz w zeszycie OK temat: Zaradność życiowa.

Cel: uczę się pisać zawiadomienia

NaCoBeZu:
  1. odpowiadam na pytania związane z treścią opowiadania, 
  2. oceniam pomysły  i wskazuję przykłady na to, jak można być przedsiębiorczym,
  3. piszę zawiadomienie zgodnie ze wskazówkami.
Zaczynamy:)

  1. Jestem przedsiębiorczy, to znaczy? - wybierz spośród podanych niżej słów, jakimi cechami wg Ciebie powinien wyróżniać się człowiek przedsiębiorczy.                                                              błyskotliwość, lenistwo, beztroska, ograniczenie, ociężałość, kreatywność, optymizm, aktywność, pomysłowość, bystrość, bieda, odpowiedzialność
  2. Zamień i zapisz w zeszycie OK słowa w taki sposób, aby określały, jaki jest człowiek przedsiębiorczy, np. pomysłowość- pomysłowy.
  3. Połącz wyrażenia ze sobą w taki sposób, by utworzyć przysłowia związane  z pieniędzmi. Wybierz trzy najtrafniejsze Twoim zdaniem i wykonaj do nich ilustracje.


Czy wiesz,w jaki sposób produkowane są pieniądze?

4. Przeczytaj tekst opowiadania pt. "Rekinki biznesu" w podręczniku pol. -społ. na str. 36-37 i zastanów się: czy taka akcja mogłaby się odbyć w naszej klasie? Dlaczego opowiadanie nosi tytuł "Rekinki biznesu"?
5. Jak udała się lekcja przedsiębiorczości? - Sprawdź sam siebie, ile pamiętasz! przeczytaj i dokończ zdania


6. Zapoznaj się z formą wypowiedzi, jaką jest zawiadomienie. Zwróć uwagę na występujące w każdym zawiadomieniu elementy:

  • nazwa i opis wydarzenia
  • miejsce i czas 
  • adresata i nadawcę 

wykonaj zad. 1 w ćwiczeniach pol. -społ. na str. 63


7. Wyobraź sobie, że cała nasza klasa chce wybrać się do Parku linowego. Przygotuj własny pomysł na  plakat i napisz zawiadomienie o zorganizowanym Kiermaszu kulinarnym, podczas którego będziemy sprzedawać własnoręcznie przygotowane, smaczne przekąski, ciasta i sałatki. Wskazówki, co powinno znaleźć się w zawiadomieniu są w zad. 2 ćw. pol.-społ. str. 63

Duże zdjęcie wykonanego przez Ciebie zawiadomienia umieść w Lino/ ocena koleżeńska TUTAJ

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dot Day 2019

Za chwilę

Już za chwilę, już za momencik upragnione wakacje... Lato w słońcu skąpane, tak bardzo przez nas kochane. W lecie wakacje, wędrówki pie...