środa, 27 maja 2020

Pomysłowy artysta

Wiecie, jakie znaczenie mają kolory w malarstwie, rzeźbie. Wypowiadaliście się na temat natury przedstawionej na obrazach. Dzisiaj wejdziecie w role autorów wystawy.W jakim celu ludzie piszą ogłoszenia? 


Zapisz w zeszycie OK temat: Wystawa dzieł sztuki

Cel: układam logiczną i spójną wypowiedź

NaCoBeZu:
 1. wypowiadam się na temat wystawy klasowych obrazów,
 2. piszę ogłoszenie,
 3. układam historyjkę obrazkową.
Zaczynamy :)
Stałeś/stałaś się współtwórcą  pięknej galerii prac plastycznych. Twoim zadaniem jest napisanie ogłoszenia i zaprojektowanie  plakatu zapraszającego społeczność szkoły na naszą wystawę. Podpowiedzi znajdziesz w ćwiczeniach pol.-spol. nr 4 na str. 14.
 1. Napisz ogłoszenie o mającej się odbyć wystawie malarstwa i rzeźby
 2. Pamiętaj o :
 • temat ogłoszenia: Wystawa dzieł sztuki
 • najważniejsze informacje, czyli czas i miejsce tego wydarzenia, jego organizatora, a także wszelkie niezbędne informacje dodatkowe, jak np. ceny biletów, godziny otwarcia, obowiązujący strój (jeśli jest taka potrzeba).
 • zapisz ogłoszenie na plakacie
Przykład: 

Dnia 3.11.2020 r. o godz. 17 w sali nr 10 Szkoły Podstawowej w Rostarzewie profesor Jan Nowak wygłosi odczyt pt. „Korzyści tworzenia sztuki współczesnej”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
Imprezę organizuje Klub Artystów Wokół Ziemi .

3. Niezwykłe wykorzystanie przedmiotów- zastanów się,  jak można zmienić przeznaczenie przedmiotu np.

 • czym może być zwykły słoik? - zapisz Twoje propozycje
 • do czego można wykorzystać pudełko po czekoladkach- postaraj się napisać wszystkie pomysły , które przyszły Ci do głowy w ciągu pięciu minut
 • co to może być? - dorysuj małe elementy i zmień znak w coś innego:
X


 4. Gdybym był rzeźbiarzem/Gdybym była rzeźbiarką...  Obejrzyj obrazki przedstawiające przygodę Marcina Bzyka -ćwiczenia pol.-społ. nr 4  str.16.
5. Wytnij obrazki i ułóż w zeszycie OK zdania do każdego obrazka tworząc opowiadanie o powstaniu rzeźby. Postaraj się ułożyć dłuższe, rozwinięte zdania wg przykładu z zad. 2 na str.  15 ćw. pol. -społ.
6. Zaprezentuj swoje ogłoszenie oraz historyjkę w Lino/ Piszemy TUTAJ
Ważne! Duży rozmiar zdjęcia LARGE - w przeciwnym przypadku zadanie jest nieczytelne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dot Day 2019

Za chwilę

Już za chwilę, już za momencik upragnione wakacje... Lato w słońcu skąpane, tak bardzo przez nas kochane. W lecie wakacje, wędrówki pie...