piątek, 15 maja 2020

Scena-akcja2

Wczoraj rozpoczęliśmy prace nad filmem, który wymyślicie sami. Dzisiaj będziemy kontynuować nasz projekt filmowy.
Bardzo ważne są Wasza odpowiedzialna obecność i praca, ponieważ każdy z Was tworzy jego część i wnosi do filmu własne pomysły. 

By Mattbr - Clapperboard on Flickr, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5440264


Zapisz w zeszycie OK temat: Kręcimy filmy 

Cel: odpowiedzialnie współpracuję w zespole
NaCoBeZu:
 1. układam kadr filmu- tworzę część filmowej opowieści,
 2. dokładnie wykonuję swoją część zadania, 
 3. współpracuję w grupie,
 4. konstruuję kamerę video
Zaczynamy:)

Wczoraj ułożyliście bardzo ciekawie brzmiący początek historii, który brzmi tak: 

To była prawdziwa sensacja. Do naszej miejscowości zawitał Nieznajomy, przez nikogo wcześniej nigdy niewidziany. Przywiózł ze sobą setki różnych przedmiotów o dziwnych właściwościach. W każdym przedmiocie tkwiła cząstka magicznej mocy... W jego kufrze znajdowały przedmioty duże i małe. Pierścień miał niezwykłą moc, po jego nałożeniu człowiek stawał się niewidzialny. Magiczne berło pozwalało władać człowiekiem. Złota korona miała moc przemieszczania się w czasie. Królewskie jabłko potrafiło przywoływać konie. Złoty stół umiał latać i wyczarować niesamowite dania. Magiczny długopis pisał mądre lekcje. Był tam też czarodziejski kapelusz, z którego wysypywały się słodkości za każdym razem, jak jego właściciel zdejmował go z głowy. Nieznajomy był właścicielem tenisówek, które pozwalają się teleportować, jak je założysz.
 1. Na kolejnych dwóch slajdach dopisz dalszą część fabuły, może to być kilka zdań pasujących do poprzedników. WAŻNE Ci z Was, którzy będą dopisywać się jako nr 11 - 13 muszą zakończyć historię. Proszę, abyście ponownie na początku wpisu zaznaczyli swoje inicjały TUTAJ
 2. Dopisaliście się do zespołu przygotowującego film. Kto tego nie zrobił sam, został przydzielony przeze mnie do zespołu.
 3. Każdy z Was wybierze i dopisze obok swojego imienia, za jaką część pracy bierze odpowiedzialność i wykona je do wtorku. Dotyczy to pracy rysowników i scenografów.
 4. Animatorzy- montażyści  będą mogli rozpocząć pracę dopiero, jak otrzymają od Was materiały do złożenia filmu. Umieszczę je na nowej stronie naszego bloga Galeria.


3. Rysownicy przygotują ilustracje przedmiotów i osób występujących w  Waszej historii.
4. Scenografowie przygotują sceny. Propozycję scen oraz kto je wykona, proszę zapiszcie na slajdzie Scenografowie.
5. Dźwiękowcy poszukają odgłosów lub muzyki pasującej do naszej animowanej bajki. Możecie samodzielnie nagrać podkład muzyczny lub poszukać odpowiedni motyw muzyczny na YouTube. 
6.Animatorzy wykonają najtrudniejsza i najbardziej czasochłonną pracę: połączą ilustracje przedmiotów ze sceną, wiele razy powtórzą tą czynność i zapiszą pliki graficzne, które ja złączę w film.

Wykonane przez Was ilustracje, sceny, linki do plików muzycznych umieścicie w Lino/ Na planie Filmowym TUTAJ

Ogromnie ważna jest jakość zdjęcia! 
Wyraźne, duże zdjęcie, na którym jest tylko Wasza fotografia- bez fragmentów stołu itp. (opcja Large przy wstawianiu zdjęcia)
  
Zadanie techniczne


 1. Obejrzyj przykłady i wykonaj kamerę z dostępnych w domu materiałów.
 2. Zwróć uwagę na estetyczne wykonanie pracy.
 3. Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dot Day 2019

Za chwilę

Już za chwilę, już za momencik upragnione wakacje... Lato w słońcu skąpane, tak bardzo przez nas kochane. W lecie wakacje, wędrówki pie...