wtorek, 26 maja 2020

Sztuka współczesna

Dowiedzieliście się, czym jest sztuka. Dzisiaj poznacie sposoby nietypowego uprawiania sztuki a także spróbujecie zostać artystą.Na czym polega nietypowe uprawianie sztuki?


Zapisz w zeszycie OK temat: Co zachęca nas do uprawiania sztuki?

Cel: wypowiadam się na temat sztuki współczesnej

NaCoBeZu:
  1. odpowiadam na pytania do przeczytanego tekstu,
  2. podaję dwa pomysły nietypowego uprawiania sztuki,
  3. opisuję obraz kolegi lub koleżanki ,
  4. przedstawiam swój pomysł na sztukę współczesną.
Zaczynamy:)
Od czasu, gdy artysta przestał być rzemieślnikiem w dziedzinie dekoracji i architektury rola sztuki uległa zmianie. W obecnej dobie cywilizacji artyści w przeróżny sposób starają się wyrazić swoje emocje na możliwości i zagrożenia otaczającego świata. 


  1. Poznaj budynek Zachęty w Warszawie. 

Zachęta to Narodowa Galeria Sztuki – galeria sztuki w Warszawie, narodowa instytucja kultury. Misją Zachęty jest prezentacja i promocja sztuki współczesnej. Galeria organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe artystów polskich i zagranicznych oraz wystawy problemowe. 

2. Przeczytaj informacje na temat Zachęty oraz co można obejrzeć w budynku w podręczniku pol.- społ. str. 48-49  i uzupełnij zdania:


3. Co to jest sztuka współczesna? Dziełami sztuki mogą zostać:obrazy, plakaty, rzeźby, meble, mała architektura, przedmioty użytkowe, podłogi, stropy dachowe, elementy detalu architektonicznego stale przytwierdzone do obiektu, obiekty budowlane i ich fragmenty, elementy wyposażenia trwale związane z obiektem.


Dzieła sztuki można podzielić na dwie grupy: ruchome i nieruchome. Przykładami są: obrazy, plakaty, rzeźby, meble, przedmioty użytkowe, podłogi, obiekty budowlane, elementy architektury.

4. Czy sztuką mogą być zabawki? Oczywiście, jak zmieniały się zabawki na przestrzeni wieków można zapoznać się na wystawie muzeum:5. Czy dzieło sztuki można zobaczyć na ulicy?


6. Obejrzyj przykłady sztuki współczesnej: 7. Rozwiń kreatywność i wyobraźnię i zaprojektuj obraz lub rzeźbę wykorzystując do jego stworzenia materiały ekologiczne. Nadaj tytuł własnemu projektowi. 
Swoją pracę umieść w Lino/ Sztuka 3 TUTAJ

Możesz się zainspirować :

 
 
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dot Day 2019

Za chwilę

Już za chwilę, już za momencik upragnione wakacje... Lato w słońcu skąpane, tak bardzo przez nas kochane. W lecie wakacje, wędrówki pie...